اسمارت کانترکت

توسعه اسمارت کانترکت به زبان سالیدیتی

اسمارت کانترکت (یا قرارداد هوشمند) روش جدید پردازش‌های شفاف، سریع و امن

اسمارت کانترکت چطور کار می‌کند؟

اسمارت کانترکت قطعه کدی است که مخصوص اجرا شدن روی شبکه بلاکچین نوشته می‌شود.
زمانی که یک اسمارت کانترکت اجرا یا فراخوانی میشود، بلاکچین تضمین میکند که در صورت فراهم بودن شروط لازم، تمام دستورات آن اجرا و خروجی لازم تولید شود. اسمارت کارنترکت در فضای کریپتو اولین بار توسط پروژه اتریوم در قالب زبان برنامهنویسی سالیدیتی (Solidity) معرفی شد و امروزه بلاکچینهای زیادی از جمله Hekas این قابلیت را ارائه می‌دهند و
در تلاشند تا به راه‌حل بهتری برای بهبود سرعت، هزینه و امنیت برسند.

خدمات اسمارت کانترکت

آریا لوتوس، پیشرو در توسعه قراردادهای هوشمند، به شرکت‌ها کمک می‌کند تا به اتوماسیون تجاری دست یابند

طراحی یک معماری قرارداد هوشمند انعطاف‌پذیر توسط تیم آریا لوتوس با تضمین کیفیت کد و حصول اطمینان از اجرای برنامه کاربردی غیرمتمرکز (DApp).

ما پیشرفتهترین قراردادهای هوشمند سفارشی را با قابلیت‌های متعدد برای مجموعهای از صنایع توسعه می‌دهیم.

ما خدمات حسابرسی دقیق در جهت اصلاح کد قرارداد هوشمند را ارائه می‌دهیم تا برنامه شما به صورت امن و بهینه اجرا شود.

توسعه دهندگان ما با استفاده از تکنیکهای میانگین هزینه کارمزدها و همچنین کاهش نیازهای منابع محاسباتی، فرایند بهینه‌سازی اسمارت کانترکت را انجام می‌دهند.

توسعه اسمارت کانترکت: تسهیل و تسریع عملیات مالی و خلق دیفای

نیاز به اتوماسیون در بسیاری از بخشها مخصوصا صنعت مالی چندین برابر شده است. بسیاری از بزرگان این حوزه شروع به استفاده از خدمات توسعه قرارداد هوشمند دیفای کردهاند تا به سطح مشخصی از اتوماسیون برای برآورده کردن انتظارات مشتری دست یابند. سرمایهگذاریهای سنگینی در توسعه قراردادهای هوشمند دیفای در حال انجام است و پیشبینی میشود تا سال ۲۰۳۰ از محدوده ۲۰ میلیارد دلار عبور کند.
آریا لوتوس به عنوان یک شرکت پیشرو در توسعه قراردادهای هوشمند،خدمات توسعه قرارداد هوشمند دیفای را به موسسات مالی ارائه میدهد تا به آنها افزایش دقت، کاهش کاغذبازی، تقویت امنیت و پردازش سریعتر تراکنش‌ها کمک کند. کارشناسان بلاکچین ما به کسب و کارها کمک می‌کنند تا قراردادهای هوشمند دیفای را مطابق با نیاز خود توسعه دهند.

کابردهای اسمارت کانترکت

ماهیت اجرای خودکار اسمارت کانترکتها آنها را به ابزاری قدرتمند برای کاربردهای متنوع در صنایع مختلف تبدیل کرده است. آریا لوتوس به عنوان یک شرکت مطمئن توسعه اسمارت کانترکت، به مشتریان سراسر جهان از بخشهای مختلف صنعت خدمات رسانی میکند.

مشتریان ما

سوالات متداول

 اسمارت کانترکت یا همان قرارداد هوشمند، قطعه کدی است که توسط برنامه‌نویس‌های بلاکچین، با یک زبان برنامه نویسی خاص، مثل سالیدیتی (solidity) نوشته می‌شود و در قالب تراکنش روی بلاکچین ارسال و پیاده‌سازی می‌شود. در اسمارت کانترکت نیز مثل هر برنامه‌ی دیگری، شرط‌ها و حالت‌های اجرای عملیات مختلف، از قبل برنامه ریزی و مشخص می‌شود. اسمارت کانترکت‌ها می‌توانند با آدرس‌های مختلف و یا سایر اسمارت کانترکت‌ها در تعامل باشند.

بلاکچین هکاس (Hekas chain)

هکاس یک بلاکچین قدرتمند و سازگار با ماشین مجازی اتریوم است و با پشتیبانی از قراردادهای هوشمند به زبان سالیدیتی و توانانی پردازش ۱۰ هزار تراکنش در ثانیه، بستری مناسب برای پیاده‌سازی انواع برنامه‌های غیرمتمرکز است.

فاکتورهای مختلفی در تعیین هزینه نوشتن و پیاده‌سازی یک اسمارت کانترکت تاثیرگذارند، برای مثال: نوع سرویس، سطوح دسترسی،‌ حساسیت‌های امنیتی، تعداد کاربرهای همزمان، میزان فضای بلاک، نوع تراکنش‌ها و …

امنیت اسمارت کانترکت‌ها را از دو جنبه می‌توان بررسی کرد. اول: بلاکچینی که روی آن اجرا می‌شوند تا چه حدی غیرمتمرکز و امن است؟ و آیا پایداری خود را در برابر حملات مختلف حفظ می‌کند؟ در مورد بلاکچین هکاس با اطمینان می‌توان گفت که شبکه در سطح امنیتی فوق‌العاده بالایی قرار دارد. (امنیت این بلاکچین توسط الگوریتم تندرمینت تامین می‌شود) دومین عامل، کدنویسی اسمارت کانترکت و بازبینی‌های لازم است که با چه دقتی انجام شده‌اند و اینکه حفره‌های امنیتی در کدهای اسمارت کانترکت وجود نداشته باشد.

شایع‌ترین خطر در چنین مواردی، هک شدن پروژه است. این کار از طریق سوء استفاده از حفره‌های امنیتی و به سرقت بردن رمزارزهای موجود در اسمارت کانترکت و در بعضی موارد تهدید دارایی آدرس‌هایی که با آن اسمارت کانترکت در تعامل بوده‌اند صورت می‌گیرید. به طور کلی،‌ هر نوع ایرادی در کد اسمارت کانترکت می‌تواند مشکلات کوچک و بزرگ متعددی را برای کاربرهای آن پروژه رقم بزند، از این رو بازبینی کد اسمارت کارنترکت یکی از مهم‌ترین مراحل در پیاده‌سازی پروژه‌های کریپتویی به شمار می‌رود.

فرم درخواست

برای سفارش خدمات اسمارت کانترکت و یا مشاوره رایگان، درخواست خود را برایمان بنویسید تا با شما ارتباط برقرار کنیم.

تصویر کپچا

این به ما کمک می کند تا از هرزنامه ها جلوگیری کنیم، از شما متشکریم